طراح دکوراسیون منزل

طراحی داخلی خانه‌

دکوراسیون امکان و ویژگی های طراحی داخلی مناسب در آن ها

طراحی داخلی مناسب در تمامی فضاها ازجمله فضاهای مسکونی، اداری، مکان‌های دیدنی و فضاهای شغلی لازم است. طراحی داخلی مناسب درواقع استفاده بهینه از فضا و افزایش راندمان در آن محیط است. در این بخش به چگونگی طراحی داخلی مناسب در بسیاری از اماکن بیشتر خواهیم پرداخت. در این مقاله همچنین به طراحی داخلی اداری، مسکونی، هتل‌ها ویلاها، منازل، صرافی و طلافروشی به همراه توضیحاتی در رابطه با دکوراسیون داخلی روف گاردن می‌پردازیم.

طراحی داخلی مناسب برای مجتمع تجاری

برای طراحی داخلی مجتمع تجاری چند ویژگی مهم را باید در نظر گرفت. اول اینکه زمینه فعالیت کاری مجتمع چه خواهد بود. در طراحی داخلی مجتمع تجاری مکان قرار گرفتن ساختمان بسیار مهم است. اگر مجتمع بازارهای خاصی باشد پیرو طرح همان بازار قابل طراحی و اجرا است. ولی اگر مجتمع به‌صورت تک در منطقه‌ای خاص قرارگرفته است به سبک دیگری می‌توان آن را طراحی کرد. به‌صورت کلی برای ارائه طراحی در مجتمع تجاری چند فاکتور مهم را باید در نظر گرفت.

اول میزان نورپردازی در محیط سالن و فروشگاه‌های مجتمع است، میزان نورپردازی در نوع شغل انتخابی برای مجتمع مهم است. بعد از عامل نور چگونگی قرار گرفتن ویترین‌های مغازه‌ها مهم است. در مجتمع‌ها این مهم باید به صورتی رعایت شود که طراحی ویترین مغازه سبب چشم‌گیر شدن مغازه‌ها و جذب مشتری گردد. طراحی داخلی مغازه در مجتمع‌های بزرگ بیشتر بر عهده فروشندگان و خریداران مغازه‌ها است که این عامل با توجه به شغلی که در آن راه‌اندازی کرده‌اند، قابل‌اجرا است. عامل دیگری که در طراحی داخلی مناسب برای مجتمع‌ها باید در نظر گرفته شود رفت‌وآمد مشتریان و خریداران است. سالن‌های مجتمع و لابی‌های مجتمع‌های تجاری باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که مشتریان از بودن در آن احساس آرامش نمایند.

طراحی داخلی مناسب برای انواع رستوران‌ها

طراحی داخلی رستوران به دو سبک انجام می‌پذیرد. الف – طراحی داخلی رستوران سنتی ، ب- طراحی داخلی رستوران مدرن که به چگونگی این طراحی‌ها در این بخش خواهیم پرداخت.

الف – طراحی داخلی مناسب برای رستوران‌های سنتی: همان‌طور که از نامش کاملاً پیداست برای طراحی رستوران سنتی باید به‌صورت سنتی به چیدمان و دیزاین رستوران بپردازیم. در رستوران‌های سنتی از نور کمتری برای طراحی استفاده می‌شود و سقف‌های گنبدی شکل تا حوضچه‌های کوچک از دیگر عناصر طراحی در رستوران‌های سنتی محسوب می‌شوند. چگونگی پوشش خدمه و کارمندان در این‌گونه از رستوران‌ها نیز کاملاً متفاوت است.

ب- طراحی داخلی مناسب برای رستوران‌های مدرن در رستوران‌های مدرن برعکس رستوران‌های سنتی از میزان نور بیشتری استفاده می‌شود. نحوه چیدمان به‌گونه‌ای است که از صندلی‌های جدید و میزهای عریض در این رستوران‌ها استفاده می‌شود. طرح‌های رستوران‌های مدرن متفاوت هستند. برخی برای رستوران‌های خود از طرح اسپرت استفاده می‌کنند و برخی در طرح تمامی رستوران از رنگ‌های هیجان‌انگیز مثل قرمز و نارنجی استفاده می‌برند. برخی دیگر تمایل دارند رستوران خود را از طریق رنگ‌بندی‌های سفید دیزاین نمایند. درمجموع در طراحی یک رستوران مدرن چگونگی تلفیق نور، رنگ و چیدمان بسیار تأثیرگذار است.

طراحی داخلی مناسب برای هتل‌ها

طراحی داخلی هتل در چند بخش ساختمان صورت می‌گیرد. طراحی اتاق‌ها، سالن‌ها و لابی‌ها . که در ادامه به به آن ها خواهیم پرداخت.

الف – طراحی داخلی لابی : ازآنجاکه هتل‌ها در میزان کیفیت ستاره می‌گیرند، بنابراین در این کیفیت طراحی حرف اول را می‌زند. توجه به طراحی لابی هتل و چیدمان فضای کلی هتل مهم است. در اولین نگاه آنچه مسافر می‌بینند لابی هتل است. طراحی لابی‌ ها باید به‌صورت کاملاً کلاسیک انجام شود. قرار دادن یک گلدان برای لابی، میزان نورپردازی ملایم و استفاده از سنگ‌های قیمتی در بخش لابی‌ها مهم است

ب- طراحی داخلی مناسب اتاق‌های هتل: اتاق‌ها در هتل باید به‌صورت ویژه طراحی شوند. قرار گرفتن تختخواب و چیدمان اتاق بسیار مهم است اما رنگ پیشنهادی برند و استفاده از این رنگ نیز در طراحی داخلی مناسب پراهمیت است. طراحی دکوراسیون داخلی هتل در بازگشت مشتریان به هتل بسیار مهم است.دقیقا مانند طراحی لابی مسکونی.

ج- طراحی داخلی مناسب برای سالن‌ها: سالن‌ها در هتل محل تردد مسافران هستند. اگر در سالن‌های هتل از نور طبیعی بتوان استفاده کرد که بسیار عالی است. در غیر این صورت باید در نورپردازی سالن‌ها دقیق عمل کنیم. چراکه هم میزان مصرف انرژی را در نظر بگیریم و هم در جهت ارائه یک نورپردازی زیبا عمل کنیم.

طراحی داخلی مناسب یک مجتمع مسکونی

برای طراحی داخلی یک مجتمع مسکونی چند ویژگی را در طراحی داخلی مناسب آن باید در نظر بگیرید.

الف- ورودی مجتمع‌های مسکونی: در ورودی مجتمع‌ها همواره نگهبان یا سرایدار قرار دارند، بدین منظور برای زیبایی بیشتر ورودی مجتمع‌های مسکونی باید از یک فضای مناسب برای استقرار این عزیزان استفاده شود.

ب- لابی مجتمع مسکونی: لابی مجتمع‌های مسکونی باید به صورتی طراحی شوند که در عین اینکه زیبایی کامل را نشان دهند، باعث مزاحمت دررفت و آمد افراد ساختمان نگردند. در طراحی داخلی لابی‌های مسکونی کافی است عامل نور و مزاحمت را در نظر بگیرید. قرار دادن وسایلی همچون تابلوهای شهر، تابلوهای تاریخی و گلدان‌های تزیینی در لابی مجتمع مسکونی بسیار زیبایی خاصی به آن می‌بخشد.

طراحی داخلی مناسب مغازه طلا فروشی

طراحی داخلی طلا فروشی جزء کارهای سخت به‌حساب می‌آید. در طراحی داخلی مناسب برای یک طلافروشی می‌توان از سیستم نور زیاد استفاده نمود، چراکه جنس تزیینی برای فروش این مقدار نور را می‌طلبد. بعد از فاکتور نور جهت طراحی داخلی مناسب باید به چگونگی چیدمان ویترین مغازه طلافروشی پرداخت. درواقع مغازه طلافروشی طوری باید طراحی شود که برقراری امنیت در آن رعایت شود. تسلط کامل فروشنده به باز و بسته کردن درب طلافروشی، قرار گرفتن ویترین بیرونی مغازه برای جذب مشتری و تابلویی مناسب برای یک مغازه طلافروشی از مهم‌ترین کارهایی است که یک طراح باید به‌خوبی آن را انجام دهد.

طراحی داخلی مناسب برای ویلا

طراحی ویلا، طراحی داخلی ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا از سرفصل‌های توضیح در این بخش است؛ که در ادامه به بیان تک‌تک هریک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

طراحی ویلا: ویلاها بسته به‌جایی که در آن قرار دارند طراحی می‌شوند. برخی ویلاها به‌صورت باغچه و چهاردیواری می‌باشند، برخی از ویلاها نیز به‌صورت کلاسیک و مدرن طراحی می‌شوند. دسته‌ای از ویلاها به‌صورت سنتی و استفاده از ترکیبات و تلفیق چند سبک طراحی، ساخته و ارائه می‌شوند.

طراحی داخلی ویلا: برای طراحی داخلی مناسب یک ویلا باید در وهله اول به درخواست مشتری برای ارائه طراحی توجه کرد. برای طراحی در همین جهت می‌توان از مبله کردن ویلاها، سنتی ارائه کردن آن‌ها، استفاده از سبک‌های مدرن و سنتی استفاده نمود. در همین جهت یک طراح برای ارائه طراحی داخلی مناسب باید به چگونگی چیدمان و قرار گرفتن وسایل توجه داشته باشد.

دکوراسیون داخلی ویلا: در ارائه یک دکوراسیون خوب برای ویلا می‌توان به محل قرار گرفتن ویلا توجه کرد. اگر ویلا در بافت تاریخی قرارگرفته باشد از عناصر این سبک برای دکوراسیون استفاده گردد. اگر ویلا در بافتی خارج از شهر قرار دارد برای طراحی داخلی مناسب ویلا می‌توان از عناصر همان روستا الهام گرفت.

طراحی داخلی مناسب برای خانه‌ها و واحدهای مسکونی

. برای طراحی منزل مسکونی اکثر خانم‌ها اغلب تلاش می‌کننداما از این نکته غافل هستند که طراحی داخلی منزل و طراحی مسکونی یک کار پیچیده‌ای است که نیاز دارد آن را به دست متخصصان بسپارند. در طراحی داخلی مسکونی باید به چند نکته مهم توجه داشت، اول متراژ خانه است. خانه‌ها بر اساس متراژ و معماری ارائه داده‌شده طراحی می‌شوند و برای ارائه یک طراحی داخلی مناسب متراژ خانه بسیار مهم تلقی می‌شود.

برای ارائه یک طراحی داخلی مناسب باید به میزان نور دریافتی واحدهای مسکونی توجه کرد. نورگیر بودن یا نبودن منزل در طراحی داخلی مناسب مهم است. در طراحی داخلی مناسب مسکونی باید به چگونگی چیدمان اتاق‌خواب و پذیرایی توجه نمود. عنصر رنگ در طراحی داخلی مناسب بسیار پراهمیت است. با توجه به درخواست مشتری می‌توانید از رنگ‌های گرم و ملایم استفاده کنید. چگونگی استفاده از آشپزخانه و طراحی داخلی مناسب در این محیط مهم است. ارائه یک جزیره در آشپزخانه یا استفاده از کمدهای تکی در سیستم کابینت هم یکی از کارهای مهم یک طراح به‌حساب می‌آید.

طراحی داخلی مناسب برای ساختمان‌های اداری

در این بخش به چگونگی طراحی داخلی اداری و دکوراسیون داخلی اداری پرداخته می‌شود.

طراحی داخلی مناسب برای یک اداره:

برای ارائه یک طراحی داخلی برای محل کار باید به چند عنصر توجه کرد. اول ارائه یک فضا که در آن از طرح‌های یکنواخت و ثابت استفاده نشود، یعنی در فضاهای کاری می‌توان طراحی را به صورتی انجام داد که دارای بخش‌های مختلف باشد و کارمندان از قرار گرفتن در آن بی‌حوصله و بی‌قرار نشوند. در طراحی اداری می‌توان تابلوها و تابلو فرش نیز استفاده کرد.

دکوراسیون داخلی اداری:

برای ارائه یک دکوراسیون اداری مناسب باید به چگونگی چیدمان میزها و قرار گرفتن صندلی‌ها برای ارباب و رجوع و همچنین قرار گرفتن سیستم‌ها برای کار و چگونگی استقرار مدیر و کارمندان و دیگر تشکیلات اداری توجه کرد. دکوراسیون داخلی اداری باید به‌گونه‌ای باشد که فضای مناسب برای مراجعه‌کنندگان ایجاد شود.

طراحی داخلی مناسب برای صرافی

در طراحی داخلی صرافی می‌توانید از رنگ‌های ساده و آرام مانند سفید بهره بگیرید، کافی است از رنگ سبز نیز در میان آن استفاده نمایید. برای ارائه کامل یک طراحی در صرافی به‌قرار دادن یک آبدارخانه مناسب و سرویس بهداشتی بپردازید. از نورپردازی مناسب و از لامپ‌های کم‌مصرف ال ای دی به رنگ سفید استفاده کنید. در طراحی صرافی دو فضای مجزا و جداگانه برای مشتری و مدیریت صرافی در نظر بگیرید.

فضا به‌گونه‌ای طراحی شود که به شکل اداری و کاملاً رسمی در آن‌ها کار انجام شود و فضای دیگر به‌گونه‌ای ایجاد می‌شود که محل برگزاری جلسات و بحث‌های شخصی در آن وجود داشته باشد. فضاهای یک صرافی را با جداسازی به‌وسیله شیشه به هم مرتبط کنید. از چیدمان خلوت در طراحی مناسب یک صرافی استفاده نمایید. چیدمان خلوت یعنی استفاده کمتر از عناصر زیباشناسی و هنرمندانه.

طراحی داخلی مناسب توسط شرکت‌های معتبر

اجرای روف گاردن در تهران را می توانید از طریق شرکت‌های برند و معتبر اجرایی نمایید. روف گاردن نوعی طراحی زیبا با استفاده از عناصر طبیعی و سرسبز در مکان های نظیر پشت بام ها , تراس های بزرگ و یا حیاط های کوچک می باشد. که در طراحی می‌توانید از متخصصین این شرکت ها نهایت استفاده را ببرید. شرکت های ارائه طراحی روف گاردن با مجموعه متخصص و مجرب توانایی ارائه طراحی و طراحی داخلی مناسب برای محل سکونت شمارا دارند. کارهای طراحی روف گاردن بسیار زیبا و شکیل است که اغلب از باغچه و فضاهای سبز و زیبا در کارهای خود استفاده می کنند. کافی است با نگاهی بر این فعالیت‌ها متوجه هنرمندی بی‌نظیر متخصصین این گونه از شرکت های طراحی شوید. اجرای روف گاردن بی‌نظیر است و برای ارائه یک طرح مناسب ساعت‌ها و بیشتر روزها زمان می‌گذارند تا رضایت مشتری را جذب نمایند. پیشنهاد می‌شود برای طراحی‌های خود و مخصوصاً طراحی داخلی مناسب در پشت بام و یا پنت هاوس به آرشیو شرکت های ارائه طراحی روف گاردن نگاهی بیندازید.

طراحی داخلی مناسب در شهرهای مختلف

برای یک طراحی داخلی مناسب در شهرها باید به چگونگی فرهنگ و تاریخ آن شهر نگاه کرد؛ اما امروزه به‌صورت کلی در بسیاری از شهرهای جنوبی و شمالی کشور از سبک‌های کلاسیک برای طراحی‌های خود استفاده می‌کنند. البته کلان‌شهرهایی همچون تهران، اصفهان و تبریز از سبک طراحی خلوت برای منازل مسکونی خود استفاده می‌کنند. طراحی منزل مسکونی در شهرهای نامبرده شده بیشتر به‌صورت کلاسیک است و افراد تمایل دارند از چیدمان اسپرت و خلوت استفاده نمایند.

طراحی داخلی مناسب برای مکان‌های مختلف

برای اماکن مختلفی می‌توان طراحی داخلی مناسبی‌ها اجرا کرد. ازجمله این مکان‌ها که در این مقاله به آن‌ها اشاره‌ای نشده می‌توان به طراحی داخلی ساعت‌فروشی، طراحی مناسب داخلی برای فست فودها، طراحی داخلی برای فروشگاه‌های بزرگ کالا، طراحی داخلی مناسب برای پوشاک فروشی‌ها، طراحی ویترین برای گوشت‌فروشی‌های بزرگ، طراحی تابلو برای کاشی و سرامیک فروشان و چندین مورد دیگر اشاره کرد .

خلاصه‌ای از مطالب ارائه‌شده در رابطه با طراحی داخلی مناسب

  • طراحی داخلی خانه‌ یکی از جذاب‌ترین کارها برای اکثر بانوان است. هنر یک زن در تغییرات دکوراسیون داخلی منزل کاملاً قابل‌مشاهده است.
  • برای ارائه یک طراحی داخلی مناسب یک طراح ایده‌ها و نظرات فراوانی برای زیبا شدن منزل شما ارائه می‌دهد، کافی است که به آن اعتماد کرده و در این جهت اقدامات لازم را انجام دهید
  • در طراحی داخلی مناسب برای مجتمع‌های تجاری زمینه فعالیت شغلی باید لحاظ گردد.
  • طراحی داخلی مناسب در رستوران‌ها به سبک سنتی و مدرن انجام می‌گیرد.
  • در طراحی داخلی هتل، لابی‌ها و اتاق سالن‌ها باید به‌صورت ویژه نظارت قرار گیرد.
  • در طراحی ورودی‌, لابی‌ و سالن‌های یک مجتمع مسکونی باید به‌خوبی طراحی شوند.
  • در طراحی داخلی مناسب برای طلافروشی زیبایی و امنیت را باید باهم تلفیق کرد و یک طرح خوب ارائه کرد.
  • با توجه به‌قرار گرفتن مکان ویلاها در مناطق مختلف می‌توان آن‌ها را طراحی کرد، به عبارت بهتر شرایط جغرافیایی مکان ویلا برای طراحی آن نقش دارد.
  • متراژ منازل مسکونی در طراحی مسکونی بسیار مهم است.
+ نوشته شده در  سه شنبه 10 بهمن 1396ساعت 10:55  توسط مهران  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]